Darbvirsmas virtualizācija

Darbvirsmas virtualizācija ir datoru izmantošanas modelis, kur “virtualizēta” darbvirsma tiek glabāta centralizētā vai attālā serverī - nevis fiziskajā datorā, kas tiek virtualizēts. Darbvirsmas virtualizācijas risinājumi lietotājiem palīdz piekļūt praktiski jebkurai lietojumprogrammai un Windows videi neatkarīgi no to atrašanās vietas, vienlaikus saglabājot personalizētās lietošanas iespējas pat ierīču maiņas gadījumā.

Sazināties

Tradicionālajā uzņēmējdarbības vidē darbinieku produktivitāti samazina daudz dažādu iemeslu, piemēram, dīkstāve datora atsvaidzināšanas, ielāpošanas un atjaunināšanas laikā vai vienkārši atrašanās ārpus biroja. Darbvirsmas virtualizācija lietojumprogrammas un darbvirsmas centralizē datu centrā, nevis lokālajās ierīcēs. Līdz ar to lietojumprogrammas un darbvirsmas IT lietotājiem iespējams piegādāt pēc pieprasījuma jebkurā ierīcē un jebkurā vietā.

Lattelecom piedāvā darbvirsmas virtualizācijas risinājumus, kas apmierina mūsdienu uzņēmumu pieprasījumu pēc piekļuves neatkarīgi no atrašanās vietas. Izmantojot tirgū vadošās Citrix tehnoloģijas, piemēram, XenDesktop, FlexCast un HDX, varam izstrādāt darbvirsmas virtualizācijas risinājumu, kas var mainīt jūsu uzņēmējdarbības īstenošanas veidu.

Galvenās priekšrocības


Mobilitāte

Padariet Windows lietojumprogrammas pieejamas planšetdatoros un citās mobilajās ierīcēs. Planšetdatoru lietošana uzņēmumos kļūst arvien populārāka, jo līdz ar to visdažādākie lietotāji, sākot ar inženieriem un beidzot ar ārstiem un pārdevējiem, var ērti un produktīvi strādāt mobilajās ierīcēs. Tomēr Windows lietojumprogrammas parasti ir optimizētas pilnizmēru ekrānam un pilna funkcionalitāte tiek nodrošināta, izmantojot klikšķināšanu ar peles labo pogu. Lai pilnvērtīgi izmantotu planšetdatorus, tiem ir jāspēj nodrošināt pilnu šo lietojumprogrammu funkcionalitāti skārienievades vidē un līdz ar to — darba vajadzībām pietiekamas lietotāju darba iespējas. Izmantojot XenDesktop, viss darbojas korekti.


Veiktspēja

Virtualizējiet telpiskās profesionālās grafikas lietojumprogrammas un nododiet tās dizaineru un inženieru rīcībā. Dizaina un ražošanas uzņēmumiem ir jāsamazina laiks līdz nonākšanai tirgū, izvēršot globālu sadarbību. Lielu dizaina failu koplietošana, izmantojot FTP, e-pastu un līdzīgus specializētus līdzekļus, ir kļuvusi nepraktiska un riskanta, turklāt nav iespējams operatīvi atspoguļot izmaiņas. Jums ir jāspēj atbalstīt augstākās klases dizaineri un telpiskas profesionālās grafikas lietojumprogrammu inženieri, vienlaikus nodrošinot izmaksu ziņā efektīvu atbalstu telpisko datu skatītājiem un redaktoriem.


Drošība

Nodrošiniet darbuzņēmējiem un partneriem drošu piekļuvi virtuālajām darbvirsmām un lietojumprogrammām. Lai darbuzņēmēju, partneru un citu trešo personu personāls varētu strādāt produktīvi, tam ir nepieciešama piekļuve jūsu lietojumprogrammām un datiem. Tomēr, atļaujot lietotājiem, kas nav uzņēmuma darbinieki, piekļūt jūsu tīklam, ir jāņem vērā iespējamais drošības apdraudējums, bet, ja uzturat lielu skaitu aizdodamos klēpjdatorus — izmaksas. Samaziniet šīs rūpes, nodrošinot attiecīgajam personālam piekļuvi virtuālajām darbvirsmām un lietojumprogrammām viņu privātajos klēpjdatoros, un viņiem nebūs nepieciešamības pievienoties jūsu tīklam.

Uzņēmuma klēpjdatori IT nodaļām rada lielas problēmas. Jums ir jānodrošina, lai, lietotājiem pievienojoties uzņēmuma tīklam un atvienojoties no tā, tiktu lietoti visi virtuālo klēpjdatoru atjauninājumi un ielāpi, lai tiktu dublēti dati un lai šīs ierīces tiktu atbalstītas, lai kur arī tās atrastos.

 


Rentabilitāte

Samaziniet datoru parka atjaunošanas izmaksas. Tradicionālie, dārgie datoru atjaunošanas cikli ātri vien kļūst par pagātni. Tā vietā, lai aizstātu datorus aptuveni ik pēc trim gadiem, varat pagarināt to ekspluatācijas laiku, izmantojot tehnoloģiju, kas apstrādi novirza uz datu centru. Lai samazinātu gan kapitālieguldījumus, gan arī operatīvās izmaksas, esošos datorus var arī aizstāt ar ne pārāk dārgiem vienkāršotajiem klientiem.


Savu ierīču lietošana jeb BYO ierīces

Ieviesiet savas ierīces lietošanas (bring your own device — BYOD) stratēģiju attiecībā uz klēpjdatoriem un planšetdatoriem. Personiskās ierīces tiek izmantotas ikvienā organizācijā, jo lietotāji meklē iespējas strādāt tā, kā tie vēlas. Jau ir par vēlu vadītājiem, pārdevējiem un citiem vērtīgiem darbiniekiem aizliegt izmantot viņu izvēlētās ierīces, tāpēc jums ir jāsaprot, kā, nepalielinot risku, regulēt jūsu vidē jau esošo BYO ierīču lietojumu.