Privātais mākonis

Privātais mākonis ir jēdziens, ko izmanto, lai aprakstītu mākoņskaitļošanas platformu, kura tiek ieviesta aiz uzņēmuma ugunsmūra un kuru kontrolē IT nodaļa. Līdzīgi kā citi mākoņa modeļi, arī privātie mākoņi nodrošina skaitļošanas iespējas kā pakalpojumam virtualizētā vidē, izmantojot fizisko skaitļošanas resursu pūlu. Tomēr privātā mākoņa modelī mākonis (resursu pūls) ir pieejams tikai vienai organizācijai, līdz ar to šai organizācijai tiek nodrošinātas plašākas kontroles iespējas un augstāka līmeņa konfidencialitāte.

Sazināties

Privātā mākoņa sniegtās priekšrocības ir acīmredzamas — jūs iegūstat pielāgojamību un vieglu piekļuvi resursiem, joprojām saglabājot pilnu atbilstības un drošības kontroli.

Uzņēmumi visā pasaulē ievieš privātos mākoņus, lai pilnvērtīgāk izmantotu virtualizācijas priekšrocības un uzlabotu darbības elastīgumu. Atkārtotu uzdevumu automatizēšana ļauj samazināt kļūdu skaitu un palielināt izpildes ātrumu. Papildu drošība, ko sniedz mākoņa modelis, ir noderīga visām organizācijām, ieskaitot lielus uzņēmumus, kam ir jāglabā un jāapstrādā konfidenciāli dati vai jāveic sensitīvi uzdevumi.

Piemēram, privātu mākoņpakalpojumu var izmantot finanšu uzņēmums, kuram atbilstoši noteikumiem ir jānodrošina iekšēja sensitīvo datu glabāšana un kurš savā uzņēmuma infrastruktūrā joprojām vēlas izmantot dažas no mākoņskaitļošanas priekšrocībām, piemēram, resursu piešķiršanu pēc pieprasījuma.

Galvenās priekšrocības


Drošība un konfidencialitāte

Publiskie mākoņpakalpojumi var nodrošināt noteikta līmeņa drošību, bet privātie mākoņi, izmantojot tādus paņēmienus kā piekļuves atļaušanu noteiktiem resursu pūliem tikai no organizācijas ugunsmūra aizsargātiem savienojumiem, atvēlētām nomātajām līnijām un/vai izmantojot lokālu iekšējo viesošanu, var nodrošināt, ka darbības tiek slēptas ziņkārīgiem skatieniem.


Kontrole

Tā kā privātajam mākonim var piekļūt tikai viena organizācija, tā var konfigurēt un pārvaldīt šo mākoni atbilstoši savām vajadzībām, lai iegūtu pielāgotu risinājumu. 


Rentabilitāte

Privātā mākoņa modeļa ieviešana var uzlabot resursu piešķiršanu organizācijā, nodrošinot resursu pieejamību, tieši un elastīgi reaģējot uz pieprasījumu atsevišķu nodaļu/uzņēmējdarbības funkciju vajadzībām. Tas nozīmē ne tikai izmaksu samazināšanu, bet var samazināt arī organizācijas datu centra pēdas nospiedumu.

 


Uzticamība

Pat tad, ja resursi (serveri, tīkli u.c.) tiek viesoti iekšēji, virtualizētas darba vides izveide nozīmē to, ka risinājums ir noturīgāks pret atsevišķām kļūmēm fiziskajā infrastruktūrā. Piemēram, virtuālie nodalījumi var savus resursus iegūt no kļūmju neietekmētajiem serveriem. Turklāt, ja mākonis tiek viesots Lattelecom TIER III datu centrā, organizācija var izmantot tās uzticamības priekšrocības, ko nodrošina TIER III standarts - garantētie SLA par līdz pat 99,98% darbspējas laiku ar definētu veiktspēju un atbildes laiku ļauj uzņēmējdarbībai kritiskas lietojumprogrammas izpildīt Lattelecom mākonī. Mūsu labi apmācītie un sertificētie inženieri nodrošinās tehnisko atbalstu visu diennakti, lai nodrošinātu augstu jūsu privātā mākoņa infrastruktūras pieejamību, drošību un konfidencialitāti.


Piemērotība mērķim

Lattelecom inženieri var uzbūvēt jūsu privāto mākoni, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, vadošo izstrādātāju (piemēram, VMware, Microsoft un Citrix) programmatūru un visuzticamāko ražotāju (piemēram, IBM, HP, Dell, Cisco, Juniper) aparatūru. Neatkarīgi no uzņēmuma lieluma un prasību sarežģītības jūs iegūsit Lattelecom uzbūvēto, jūsu konkrētajām vajadzībām ātri atbilstoši konfigurēto un mērogoto privātā mākoņa risinājumu priekšrocības. Papildu kapacitāti varēsit pievienot bez aizkaves, kā arī nebūs jāuztraucas par dīkstāvi, aparatūras jaunināšanu, kapitālieguldījumiem un uzturēšanu.